אינגריד דובר, (36) אמנית, יוצרת ופסלת, נולדה וגדלה בצרפת, בטירה ציורית, מוקפת בחפצי אומנות עתיקים. כבת דור שלישי לאומנות ולאסתטיקה, סבה ז"ל היה פסל וצייר ואביה צלם, דרכה של אינגריד דובר ליצירה האומנותית הייתה טבעית ואפילו מתבקשת.

אינגריד דובר למדה בבתי ספר לאומנות בצרפת. בגיל 22 עלתה ארצה ולמדה עיצוב קרמי באקדמיה לאומנות "בצלאל" בירושלים.

בראשית הקריירה האומנותית שלה עסקה דובר בציור, אך לאחר שנים של יצירה הצליח המפגש עם החומר לגעת בה בשילוב מופלא של מגע, דמיון ורגש ולאפשר לה לתת ביטוי מושלם ליכולותיה כאמנית. המגע עם גוש החומר, ההפתעה שהוא טומן בחובו, המתח בין חוסר הידיעה של הדמות הסופית שילבש אל מול גמישותו ביד היוצרת והאיכויות הטכניות המעצבות אותו, מאפשרים לה לתת ביטוי לאהבתה הראשונה לציור יחד עם כבוד לחומר ולאפשרויות הגלומות בו. דובר מוקסמת מהקונפליקט בין המים, האש והחומר, כל אחד מושך את היצירה לכיוונים מנוגדים, תזה ואנטי-תזה, אך חיוניים כמכלול אחד ליצירה השלמה, המצליחה להפתיע ולרגש בכל פעם מחדש.

דובר מתמקדת ביצירתה בפיסול דמויות, חלקן דמויות העשויות חוליות חוליות, עתירות רבדים. אחרות מתמקדות בגוף העירום ובטורסו כמייצג את האומנות האירופאית הקלאסית וקבוצה שלישית של עבודות מציגה פסלי חיות. עבודותיה מלאות בחיות ובתשוקה, משלבות השפעה אמנותית של אירופה הקלאסית יחד עם שילוב של השפעות אתניות, חיבור לטבע ולאדמה ומינימליזם המתבטא בהיעדר תוספות מעבר לחומר, למים ולאש. ביצירתה, משתמשת דובר בטכניקה ייחודית ומורכבת העושה שימוש באבניים בתהליך של פירוק והרכבה.

כיום, היא מתגוררת ויוצרת בקיבוץ גבעת ברנר, שם הקימה סטודיו לקרמיקה בניהולה, המציע בין היתר גם חוגי קדרות ופיסול למבוגרים.

Ingrid